Parašų rinkimas dėl netinkamo imigracijos įstatymo atšaukimo

 

akcia

Europa vis labiau apgulta nelegalių imigrantų antplūdžio. Vien per 2015 metus į Europos sąjungos valstybes pateko daugiau nei milijonas migrantų. Nors ir atėjo žiema, bet srautai nemažėja, sausio mėnesį „pabėgėlių“ atvyko virš 50 000.

Lietuva irgi neliko nuošalyje. Mums Briuselis primetė migrantų kvotas, kurias turėsime vykdyti jeigu nenorėsime gauti pinigines baudas (beje, Lietuvą turintys atstovauti mūsiškiai euro-parlamentarai taip pat balsavo už šią įstatymo pataisą). Dabar ši kvota yra kiek didesnė nei 1000 žmonių, bet matant nemažėjančias imigracijos tendencijas yra logiška manyti, jog kvotos kils. Neišvengiamai. Tuo labiau, kad ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos pirmininkas agituoja net už 50 000 migrantų įsileidimą.

Panašiai pasisako ir kai kurie politikai. O 2016 metų lapkričio 26 dieną Seime skubos tvarka buvo „prastumtas“ atnaujintas „Užsieniečių teisinės padėties įstatymas“ Nr. IX-2206, įteisinant pataisų įstatymą Nr XII-2080, kuris labai palengvina nelegalią imigraciją į Lietuvą.

Ką pakeitė naujasis įstatymas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Nr XII-2080) ?

1. Nebelieka nepagrįstos priežasties nesuteikti prieglobsčio imigrantui, net jei jis ir meluoja, jog yra persekiojamas savo šalyje ir jam ten gresia pavojus.
2. Supaprastina imigrantui migravimą be leidimo iš pabėgelių priėmimo centrų ir atgal.
3. Perduoti imigranto duomenis JTO galima tik pačiam imigrantui raštiškai sutikus.
4. Beveik nelieka jokių priežasčių nelegalaus imigranto neįsileisti į šalį, net jei jis neteisėtai atvyksta ir išvyksta iš Lietuvos.

Kaip matome, praktiškai mes prarandam savo sienų kontrolę ir šalis yra ruošiama imigrantų perkėlimui ar bent laikinam (o vėliau ir ilgesniam) jų atsivežimui darbams ar kitokiai veiklai. Šis įstatymas yra naudingas tik tiems, kurie planuoja daryti verslą iš nelegalių imigrantų bei įvairiomis formomis įsisavinti pinigus dėl jų integracijos Lietuvoje.

Mes, Lietuvos piliečiai, manome, jog šis įstatymas visiškai neatitinka mūsų interesų.

Mes nenorime tokių problemų ateityje, kurias jau šiandien turi kitos Vakarų ir šiaurės Europos šalys, todėl siekiame, jau pačioje pradžioje, užkardyti iniciatyvas, kuriomis atveriami keliai migrantams į Lietuvą.
Todėl pradėjome šią parašų iniciatyvą, siekdami įpareigoti Seimą svarstyti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ Nr XII-2080 atšaukimą.

Tam per du mėnesius (iki Balandžio 9 dienos) reikia surinkti 50 000 parašų. Realiai reiktų viršyti šį skaičių, nes Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dažnai išbraukia, jų manymu, netinkamus parašus.
Skaičius nėra mažas, bet įveikiamas. Visi galim pasirašyti arba padėti rinkti parašus, tereikia tik susisiekti su nurodytais koordinatoriais. Na o, jeigu jūsų mieste tokio nėra, tai mielai svarstytume ir jūsų galimybę juo tapti. Tai pilietinė iniciatyva, todėl visi joje laukiami. Nepaisant politinių pažiūrų, socialinio statuso, lyties, išvaizdos ir t.t.

Koordinatorių tinklas : http://b3g.lt/kontaktai/
Galimybė pasirašyti internetu: http://b3g.lt/e-balsavimas/
Daugiau apie „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ projektą: http://kulgrinda.lt/997/apie-seimo-priimta-galimu-teroristu-globos-istatyma/

Iniciatyvą remiame ir dalyvaujame jos iniciatyvinėje grupėje.

Asociacija „Nacionalinis interesas“

23 atsiliepimų į “Parašų rinkimas dėl netinkamo imigracijos įstatymo atšaukimo

  1. Su „pabegeliais“ reikia kaip rusijoje – baudos ir i lektuvus namu link. Jokio gailestingumo, nes jie jo tikrai neparodys ir dar gausi prili i nugara. Su laukinio mastymo laukiniskom taisyklem!

  2. „Ingrida
    2016-03-01 1:09
    Joooo……idomi tema….tik kazin ar patys save matome,kad esame tokie pat pabegelai-imigrantai gyvenantys Anglijoje,Ispanijoje,Vokietijoje….ir taip toliau. Jug svarbu mes jau isitaiseme,mus jau isileido…..tai dabar parekime…..IMIGRANTAMS CIA NE VIETA“

    EKONOMINIS, LEGALUS IR TEISETAS EMIGRANTAS, GERBIANTIS TOS SALIES I KURIA EMIGRAVO KULTURA IR ISTATYMUS, KURIS STENGIASI UZSIDIRBTI DUONA YRA NEPALYGINAMAS SU GALVAZUDZIAIS, PASALPU IESKOTOJAIS, NELEGALIAIS EKONOMINIAIS MIGRANATIS, MELAGIAIS, KURIE NETURI JOKIOS PAGARBOS NIEKAM ISSKYRUS SAVO GYVULISKIEMS NORAMS!!!

Parašykite komentarą

Op