Už civilizuotus darbo santykius – už socialiai orientuotą valstybę!

gegužės 1

Už lango jau XXI amžius, tačiau Lietuvoje darbo santykiai kryptingai stumiami į XIX a. būseną. Maža to, liberalūs ir kraštutinės „laisvosios rinkos“ dvasioje rengiami pasiūlymai dėl darbo santykių ne tik neatitinka laiko dvasios, tačiau ir kertasi su Lietuvos nacionaliniais interesais.

Dar 2010 m. emigracijos priežasčių tyrimo metu buvo nustatyta, kad problemos su darbdaviais, neužtikrintumas dėl ateities savo darbo vietoje buvo įvardinamos, kaip vienos iš svarbesnių emigracijos priežasčių.

Tik civilizuoti darbo santykiai, paremti abipuse darbuotojų ir darbdavių nauda gali užtikrinti Lietuvos visuomenės stabilumą ir mūsų šalies progresą. Tik socialiai orientuotos valstybės modelio diegimas užtikrina tikrą šalies saugumą. Tik viešojo sektoriaus išsaugojimas ir tolesnė plėtra suteikia galimybę valstybei tinkamai dalyvauti savo pačios ūkyje ir neleisti nusiristi iki „laisvosios rinkos“ džiunglių įstatymų.

Tai pat mes esame solidarūs su visos Europos dirbančiaisiais, kurie vis aktyviau kelia savo darbo vietų išsaugojimo klausimą. Gamybos perkėlimas į trečiąsias valstybes ir nelegali migracija į ES vis labiau kelia grėsmę europiečių darbo vietoms. Visa tai vyksta tylint ES valdžiai, kuri yra neoliberalų rankose. Nepaisant skirtumų tarp šalių, prancūzų, vokiečių ar italų dirbantieji taip pat jaučiasi diskriminuojami savo šalyse.

Mes, asociacija „Nacionalinis Interesas“, profsąjungų (prekybos centrų darbuotojų, transporto ir kt.) aktyvistai ir visuomenininkai kviečiame jus paminėti Gegužės 1-ąją kartu.

Anokia paslaptis, kad Gegužės 1-oji liberaliosios pakraipos politikų nuolatos priskiriama prie „netinkamų“ istorinių datų. Būtent taip bandoma piliečių akyse ištrinti tikrą jos prasmę – dirbančiųjų solidarumo dieną, kovojant už savo teises. Taip pat atsiranda ir tokių politikų, kurie siūlo šią datą „švęsti“. Tačiau kokia gali būti šventė, jei tų pačių politikų dėka Lietuvoje darbo santykiai artėja prie XIX a. būklės? Priminsime, kad šioji diena pradėta minėti po to, kai 1886 m. gegužės 1-ą Čikagos miesto policija malšino darbininkų demonstraciją, kurios metu darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją neapsieita be aukų.

Mūsų renginys yra atviras visiems, kas supranta civilizuotų darbo santykių svarbą, kas mato siektiną kelią į priekį socialiai teisingoje ir nepriklausomoje Lietuvoje.

„Už civilizuotus darbo santykius – už socialiai orientuotą valstybę“ „Už viešojo sektoriaus išsaugojimą ir plėtrą“

Renginyje sveikintina lietuviška simbolika, renginio temą ir dvasią atitinkantys plakatai. Kitokios vaizdinės medžiagos naudojimas galimas tik iš anksto suderinus su organizatoriais. Norintys pasisakyti praneša apie tai iki renginio pradžios.

Renginys vyks V. Kudirkos a. Vilniuje.
Renginio pradžia – 13.00 valandą

2 atsiliepimų į “Už civilizuotus darbo santykius – už socialiai orientuotą valstybę!

  1. Būtų įdomu susipažinti su Jūsų, Nacionalinio intereso, teikiamais pasiūlymais dėl naujo darbo kodekso pataisų Seimui. Gal gali paviešinti tekstą? Vis norisi žinoti už ką mitinguosim.

  2. „Tik socialiai orientuotos valstybės modelio diegimas užtikrina tikrą šalies saugumą“ – va butent toki scenariju as manau Airijoje, kuomet nei minutes nedirbusi seima is 6-7 asmenu gauna socialini buta su naujeis baldai ir pilnu islaikymu iki gyvenimo galo, o mes durniukai turim arti uz juos. Va delto nepritariu nei jokiems soacialistu/kairiuju siulymams tvarkyti viska socialiniu pagrindu. Pavyzdys Svedija, viskas tvarkoma soacialiniu pagrindu ir tuoj bus paskutine Europos isviete uzgrusta ekonominiais parazitais. Ar jus to norite?

Parašykite komentarą

Op